تخت خواب کودک

تخت خواب

تخت خواب کودک

تخت خواب :زمانی که تصمیم میگیرید سیسمونی برای کودک خود تهیه کنید.باید به نکات بسیار زیادی توجه داشته باشید.تا بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید.یکی از موارد بسیار مهم سرویس خواب نوزاد است. سرویس خواب نوزاد قبل از به دنیا آمدن نوراد توسط خانواده ی او به صورت لاکچری و بسیار زیبا و دوست داشتنی داخل اتاق او چیده میشود.

یکی از مهم ترین مواردی که در چیدمان اتاق نوزاد وجود دارد این است که نقشه ی اتاق نوزاد را ابتدا باید روی کاغذ بکشید زیرا برای چیدمان اتاق کودک مهم است که سرویس خواب نوزاد در کدام قسمت از اتاق خوابش قرار بگیرد زیباتر و بهتر است.

وقتی شما تخت خواب کودک را در زمان سیسمونی خریداری میکنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که فرزند شما امکان دارد تا وقنی که کمی بزرگ شود. مثلا تا ۳ سالگی روی این تخت بخوابد پس تخت خواب کودک شما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

 

تخت خواب

 

نکاتی که باید به آن توجه شود:

استفاده از نخت خواب کودک برای ماه های اول بعد از تولد زیاد استفاده نمیشود. زیرا فرزند شما تا سن ۲ الی ۳ سالگی از گهواره یا تخت های کنار مادر استفاده میکنند. کیفیت و دوام سرویس خواب کودکتان را در اولویت قرار دهید زیرا فراهم نمودن آرامش و سلامت کودک به دلیل استفاده زیاد از این لوازم، جزء مهم ترین مسائل از فرزند داری می باشد.

یکی از مهم ترین ملاک ها در انتخاب تخت خواب کودک این است که به وزن و قد کودکتان توجه کنید ودرکل ابعاد دقیق و استانداردی برای انتخاب و خرید تخت نوراد وجود ندارد.در بسیاری از موارد والدین ترجیح میدهند. از تخت های دو منظوره که هم برای سنین نوزادی و هم سنین بالاتر یعنی نوجوانی مناسب می باشد.استفاده می نمایند. برای مانع شدن از از سقوط و افتادن کودک توصیه میکنیم از سرویس خواب کودک با لبه های بلند استفاده کنید.شما می توانید این حفاظ ها را با بزرگ تر شدن فرزندتان بردارید.تا تخت خواب موردنظرتان مناسب برای سن نوجوانی کودک تان شود.

 

تخت خواب

 

ارتفاع مناسب برای تخت خواب:

ارتفاع تخت نباید آنقدر زیاد باشد که پا به زمین نرسد و آنقدر هم هم کوتاه نباشد که کودک مجبور شود زانوهایش را خم کند.

کف پای کودک زمانی که روی تخت مینشیند باید به سطح زمین برسد.بهتر است که برای کودکانی که در خواب تحرک بالایی دارند و دائم در حال تکان خوردن هستند و مادر همیشه باید دغدغه اش این باشد که کودک از روی تخت خواب نیوفتد ترجیحا تختی با ارتفاع کوتاه انتخاب شود خیلی مناسب تر و بهتر است.

 

پایداری تخت خواب:

یکی از ویژگی های سرویس خواب کودک و نوزاد این است. که به صورت فانتزی ساخته میشود. به همین دلیل بهتر است که زمان خرید ختخت خواب آن را تکان دهید و پایه های زیرین آن را چک کنید. لق زدن تخت یک عیب  و نقص برای آن به شمار میرود. و این که بهتر است که به خوبی نحوه اتصالات بررسی شود. زیرا عدم محکم کاری در بست ها سبب میشود که بعد از مدتی از هم جداشوند.

اکثرتخت خاب ها به صورت فانتز یهستند از همین رو ممکن است با گذشت زمان و رشد کدک شما با کوچیکترین حرکتی بشکند.

 

تخت خواب

 

تزئینات جانبی تخت سرویس خواب نوزاد:

بهتر است که از تخت خوابی استفاده شود که لوازم جانبی آن با حداقل ممکن طراحی شده باشند. این لوازم ظاهری گول زننده دارند و تنها به زیبایی و فانتزی بودن آن توجه میکنند. پس بهتر است که توجه داشته باشید قطعاتی که برای به جلوه کشاندن بیشتر تخت به آن متصل شده اند در زمان نعدم حضورتان در کنار فرزندتان این قطعات جدا نشوند و به فرزندتان آسیب نرسانند.

به همین دلیل است که توصیه میشود که در هنگام خرید تخت خواب کودک خود تا حد امکان تخت خواب ساده تر باشد خیلی بهتر است.هم برای محافظت از کودک خود انتخاب درستی داشته اید و هم این که هزینه کمتری برای خرید تخت خواب پرداخت گرده اید. چرا که بافزایش این وسایل و تزیینات جانبی قیمت سرویس خواب بیشتر میشود.

تخت خواب

رنگ تخت خواب:

رنگی که برای رنگ آمیزی تخت کودک به کار می رود باید غیرسمی و بدون ضرر باشد. اگر کدک شما عادت به جویدن نرده هادارد باید آن هارا با وسیله ای غیر سمی پوشاند. همچنین تخت های قدیمی که معمولا از جنس فلز هستند برای کودکان و نوزادان شیرخوار بسیار خطرناک هستند.

زیرا ممکن است در آنها سرب وجود داشته باشد. بنابراین اگر یکی از این مدل‌های قدیمی یا دست دوم را تهیه کردید بهتر است آن را برای ایمن بودن بررسی کنید. همچنین مراقب نقاط تیز فلزی، رنگ‌ و ریل‌ها قدیمی یا زنگ‌زده و نرده‌های آن باشید و برای آن چاره‌ای ایمن بیاندیشید.

مینا آرمین نژاد
ارسال دیدگاه