قاب عکس

قاب عکس

قاب عکس

معنی لغوی قاب عکس یعنی چهار چوبی که درون آن عکسی قرار میگیرد.معمولا بعضی افراد برای تزیین منزل و محل کار خود استفاده میکنند. باید بگوییم که طیف وسیعی از انواع قاب عکس در اندازه های متنوع و طرح های مختلف در دسترس است.

بعضی از آنها مانند قاب های چوبی قاب های سیاه و سفید و قاب های فلزی بسیار محبوب هستند.این قاب ها می توانند به هر اثر هنری مانند نقاشی،عکس،طراحی های دستی هنری زیبایی خاصی هدیه بدهند.قاب عکس فضایی است که شما عکستان را داخل آن قرار میدهید. روی آن طلق یا شیشه قرار دارد که سبب محافظت از عکس شما میشود.

هدف از استفاده از این قاب ها فقط نگهداری از عکس ها نیست بلکه سبب زیبایی و جلوه دادن عکس شما میشود.اگر جنس طلق یا شیشه قاب عکستان شفاف نباشد باعث میشود که از جلوه عکستان کاسته شود.

 

قاب عکس

 

گوشه ای گرم و دنج در خانه:

یک قانون نانوشته در دکوراسیون و چیدمان منزل می گوید که خانه باید از جنس شما باشد و طراحی آن از وجود منحصر به فرد شما جریان گرفته باشد یعنی حس شما به خانه منتقل شده باشد.

ساده ترین و کم هزینه ترین راه برای گرما بخشیدن به خانه استفاده از عکس های خاطره انگیز اعضای خانواده میتواند باشد. که برای ایجاد یک گوشه دنج و صمیمی برای خانه شما بهترین گزینه ی انتخابی است.

انواع قاب عکس ها:

  • رومیزی
  • دیواری
  • پاسپارتو

قاب عکس چوبی:

این نوع از قاب عکس ها از طبیعی ترین قاب ها به شمار میروند.قاب عکس چوبی نکته ی خوبی که دارد این است که هم برای دکوراسیون مدرن مناسب است و هم برای دکوراسیون کلاسیک مناسب هستند. اما توجه داشته باشید که نوع چوب را متناسب با سبک اتاق انتخاب کنید.

طیف های رنگی متفاوت قاب عکس چوبی از رنگ روشن گرفته تا تیره. اگر مکمل با رنگ های تصویر انتخاب شوند میتوانند این اثر هنری را تکمیل کنند و به زیبایی نهایت برسانند.

اگر تصویر دارای رنگ های سرد،نظیر رنگ آبی و سبز باشد بهتر است که قاب عکس روشن تر مثل قابی از چوب بلوط باشد. قابهای چوبی ساده، بیشتر مناسب فضاهایی با دکوراسیون مدرن هستند. حالا بعضی از خانم ها با دکوراسیون کلاسیک و سنتی قابهای چوبی با نقش و نگا رزیاد و شلوغ را میطلبند.

 

قاب عکس

 

قای عکس سیاه وسفید:

این قاب عکس ها مناسب عکس های سیاه و سفید هستند. قرار دادن عکس های سیاه و سفید در این قای ها زیبایی عکس هایتان را دو برابر می کند.اما توجه داشته باشید که عکس با قاب تناسب داشته باشد. قا یعکس های سیاه حالت ظزیف و زسمی تری دارند. اما قاب های سفیدتصوی را طبیعی تر و راحت تر نشان میدهند. اما در نظر بگیرید که قای عکس های سیاه و سفید بیشتر مناسب دکوراسیون های مدرن هستند.

یک قاب عکس سیاه، بخشهای تیره عکس را هایلایت میکند و بعنوان یک کنتراست برای روشن شدن این بخشها عمل میکند. به همین دلیل است که قابهای سیاه، بهترین گزینه برای عکسهایی با تنالیته تیره و روشن هستند، زیرا میتوانند به ایجاد تعادل در این رابطه کمک کنند.

قابهای سفید تمایل دارند که تاریکی بیشتری در عکس بوجود بیاورند و با رنگ های زوشن در پس زمینه ترکیب میشوند. این امر برای ایجاد یک گالری زیبا برای اتاق خواب بسیار منلسب است.

 

قاب عکس

 

نکات کوتاهی در انتخاب قاب عکس:

۱٫سعی کنید برای انتخاب قاب عکستان به تم عکس خود توجه کنید و با توجه به آن قاب عکس، را انتخاب کنید.

۲٫هرچقدر تصویر شما رسمی تر باشد بهتر است که از قاب های تیره و ساده تر استفاده شود.

۳٫بهتر است قاب عکس، هایتان را نیز نسبت به محیطی که عکستان قرار است در آن جا قرار بگیرد انتخاب کنید.

۴٫بهتر است که رنگ قاب عکستان متضاد رنگ دیوار اتاقتان باشد.زیرا در غیر این صورت از اثر هنری عکس کاسته میشود.

 

قاب عکس، رومیزی:

قاب عکس، های رومیزی نسبت به قاب عکس، های دیواری خواهان بیشتری دارند.زیرا قرار دادن عکس هایی از عضای خانواده روی میز کار یا میز مطالعه باعث افزایش تمرکز و امید به زندگی خواهد شد. اهرمی که در پشت این قاب ها وجود دارد به حالت باز و بسته در می آید که در حالت باز آن قاب روی میز می ایستد و محل کار یا اتاق خواب شما را زیباتر میکند.

 

قاب عکس

 

قاب عکس، دیواری:

قاب عکس، های دیواری بیشتر برای عکس ها ی بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند.در قسمت پشت قاب سوراخی به حالت میخ وجود دادر که به راحتی رو ی دیوار نصب میشود. معمولا جنس این نوع قاب ها باید مقاوم باشد تا هنگام نصب انها بر روی دیوار به زمین نیفتند و آسیب نبینند.

 

قاب عکس، های دومنظوره:

بعضی از قاب عکس های موجود در بازار هستند که هم حالت رومیزی دارند و هم حالت دیواری دارند به این معنا که در پشت قاب عکس، علاوه بر جای میخ اهرمی هم دارد که بشود آن را روی میز قرار داد. این مدل از قاب عکس، ها معمولا طرفدارارن زیادی دارند. چون برای هر دو سلیقه قابل استفاده است.

مینا آرمین نژاد
ارسال دیدگاه