اُپن آشپزخانه

اُپن آشپزخانه

اُپن آشپزخانه

اُپن آشپزخانه یکی از اصلی ترین دکوراسیون آشپزخانه به شمار میرود. که اگر کسی وارد منزل شود اولین چیزی که چشم میهمان را میگیرد اُپن آشپزخانه شما است. شاید تا به حال نشنیده باشید که اُپن آشپزخانه، به چند دسته تقسیم میشود اما در این مطلب ما همه چیز را در مورد اُپن آشپزخانه، به شما میگوییم تا مطلع شوید.

 

نگاهی بر سرگذشت طرح اپن آشپزخانه:

در گذشته آشپزخانه مانند اتاق خواب هایمان که دارای چهار دیوار و یک ورودی است بودند. ولی با گذشت زمان معمارها آشپزخانه هایی را طراحی کردند که دوطرف آن ها دیوار داشت. و دوطرف دیگر آن بدون دیوار بود.  که از یک طرف به فضای نشیمن و از طرف دیگر به اتاق غذا خوری منتهی میشد.

که این معماری متاسفانه مانند بسیاری از معماری های دیگر ناقص به ایران منتقل شد اما به تازگی به شکل اصلی خود ساخته میشود.طرح هادر گذشته این گونه بود که آشپزخانه به وسیله ی کانتر ،پیشخوان،یا به اصطلاح اُپن آشپزخانه، از دیگر اتاق ها جدا میشد.

 

اُپن آشپزخانه

 

انواع طرح اُپن آشپزخانه کدامند؟!!

اُپن آشپزخانه، به طور کلی دارایدو کاربری میز غذا خوری برای صرف وعده های سبک غذایی مانند: صبحانه و میز تهیه غذا است.اُپن آشپزخانه، در حدفاصل بین آشپزخانه و اتاق نشیمن یا ناهارخوری قرار دارد.

اگر آشپزخانه بزرگ باشد این پیشخوان فقط مخصوص غذا خوردن خواهد بود. و یک جزیره در وسط آشپزخانه به منظور تهیه غذا گذاشته میشود.ولی اگر آشپزخانه متراژبالایی نداشته باشد اُپن آشپزخانه، مجبور میشویم که از اُپن آشپزخانه، هم به عنوان میز غذا خوری و هم برای تهیه غذا از آن استفاده کرد که حدفاصل بین آشپزخانه و اتاق نشیمن قرار میگیرد.

 

چه ابزار و وسایلی در اپن آشپزخانه تعبیه میشود؟؟

اُپن آشپزخانه، این امکان را دارد. که با اتصال تاسیسات به آن دارای یخچال کوچک ،ماشین ظرفشویی ،اجاق گاز، فرگاز و سینک ظرفشویی باشد. البته ناگفته نماند که از فضای زیر اُپن آشپزخانه، میتوان. به عنوان محلی برای نگهداری ظروف و خوراکی ها استفاده کرد.

 

اُپن آشپزخانه

 

معایب اُپن آشپزخانه:

  • دید داشتن مهمان ها به آشپزخانه یعنی آشپزخانه شما همیشه باید تمیز و مرتب باشد به خصوص زمانی که مهمان دارید.
  • زمانی که مهمان دارید به راحتی نمیتوانید کار خود را انجام دهید و احساس موءذب بودن به شما دست میدهد.
  • ونکته دیگر اینجاست که چون آشپزخانه شما دیواری بسته ندارد بوی غذایی که دارید میپزید در کل خانه انتشار پیدا میکند.

 

مدل آشپزخانه ی کاملا باز:

در آشپزخانه هایی که با این مدل اُپن طراحی میشوندفضای داخل آشپزخانه به خاطر نوع طراحی دیوارها و کابینت های آشپزخانه به طور کامل از خارج آشپزخانه دید دارد.این مدل  اُپن، اُپن آشپزخانه، کاملا باز نامبده میشود.

یکی از خوبی هایی که این طراحی دارد این است که فضای داخل منزل را بزرگتر نشان میدهد.و باعث دلباز شدن منزل نیز میشود.

اُپن آشپزخانه

مینا آرمین نژاد
ارسال دیدگاه